Ing. Lenka Říhová

Už vás nebaví procházet s vaším potomkem větný rozbor metodou pokus – omyl?

Chcete mít po ruce srozumitelnou „kuchařku“, jak na větné členy krok za krokem?

Přáli byste si, aby tato látka vašemu dítěti nedělala problémy a aby ji konečně pochopilo?

 

Jděte na to systematicky a chytře!

Jsem Lenka Říhová, on-line lektorka češtiny, a za 20 let praxe jsem větný rozbor vysvětlovala už tolikrát, že bych to nespočítala.

Za ta léta jsem vynalezla způsob, jak žáky naučit větný rozbor srozumitelně a jednoduše tak, aby jej pochopil skutečně každý. Nebazíruji na grafech a předepsaném označování větných členů, důležité pro mě je, aby žáci logicky chápali všechny souvislosti.

A protože v podstatě každého nového žáka učím znovu totéž, převedla jsem celý svůj postup na papír (nebo přesněji  do souboru) a sepsala jej tak, abyste k těmto informacím měli přístup i vy a vaše děti.

Větný rozbor člověk bohužel potřebuje k navazující látce a při studiu jazyků, je tedy nutné, aby se jej děti naučily správně hned zpočátku a neplavaly v něm.

Vysvětlování této látky ovšem bývá složitější jak pro vás, tak pro vaše děti, často to stojí zbytečně mnoho času a vašich nervů…času, který byste mohli určitě věnovat zábavnějším věcem než běsnění nad rozborem, který na první pohled absolutně nedává smysl, a lovení dávno zapomenutých postupů.

Naštěstí na to nejste sami!

Vím, jak dětem tuto látku vysvětlit, a zatím se nestalo, že by ji někdo nepochopil.

Představuji vám e-book:

URČUJEME VĚTNÉ ČLENY

POLOPATĚ A KROK ZA KROKEM

Detailní výklad o stavbě věty jednoduché a jednotlivých větných členech.

Součástí e-booku NEJSOU oficiální grafy a značení větných členů, protože je při výuce nepoužívám. Kladu důraz na to, aby děti rozbor POCHOPILY, ne aby popisovaly větné členy předepsaným způsobem jako cvičené opičky. Tyto grafy nemají při výuce žádné opodstatnění, každý učitel je tvoří jinak, po dětech je nevyžaduje ani Cermat ve svých testech. Je opravdu úplně jedno, jak žák větný člen podtrhne nebo jakou zkratkou jej označí, podstatné je, aby logicky věděl, co ve větě zastupuje a nač se váže.

Vašim dětem chci být co nejblíže, proto při vysvětlování leckde používám hovorovou češtinu, je to součástí mého know-how. Pokud tedy čekáte odborný a sofistikovaný výklad, hledejte, prosím, jinde 🙂

Součástí jsou dále záznamové archy k vytištění, kam si váš potomek může psát řešení testových otázek, aby si pak své odpovědi mohl porovnat s komentovaným řešením.


E-book navíc dětem zůstává navždy, výborně jim poslouží nejen na celém druhém stupni ZŠ, ale i jako příprava k přijímačkám a později na střední škole.
Kdykoli si budou potřebovat něco zopakovat, mohou do něj nahlédnout a látku si znovu připomenout.

Jak to v e-booku vypadá?

Abyste nekupovali zajíce v pytli, níže se můžete podívat na obsah e-booku a na ukázky z textu:

Kliknutím na tlačítko si zobrazte obsah e-booku.

Kliknutím na tlačítko si zobrazte ukázky e-booku.

Učení je přece tak jednoduché, když vám někdo ukáže, jak na to!

Senzace, to chci!

Jsem soukromá osoba a objednávám svým dětem pro domácí použití za 225,- Kč. Počet stažení je omezen na 4.

Jsem pedagog a objednávám multilicenci pro použití žáky a zaměstnanci v rámci školy či firmy za 405,- Kč. Stahovat můžete bez omezení.

Bonusy

A aby nezůstalo jen u e-booku, spolu s tím získáváte ZDARMA následující  2 bonusy v celkové hodnotě 80,- Kč:

Bonus 1 - mikro e-book V hlavní roli infinitiv

Určit správně infinitiv jako větný člen je někdy náročná disciplína, v tomto e-boočku dětem vysvětluji, jak na to.

Bonus 2 - mikro e-book Chytrá pomůcka pro určování větných členů

Naštěstí i pro určování větných členů máme malý zlepšovák, díky tomuto materiálu se děti tento trik naučí.

Tyto bonusové materiály jsou k dispozici výhradně s tímto e-bookem. Jejich témata jsem nezvolila náhodně, ale velmi promyšleně. Oba bonusy mají souvislost s vysvětlovanou látkou a věřím, že díky tomu budou vaše děti v určování větných členů za naprosté HVĚZDY.

Cena e-booku je 225,- Kč.

Pokud jste pedagog a chcete e-book používat v rámci školy (firmy), je zapotřebí pořídit si multilicenci za cenu 405,- Kč.

Proč?

Protože e-book je z právního hlediska považován za software, a proto je jeho šíření na rozdíl od tištěné knihy nelegální. Díky multilicenci máte možnost šířit e-book bez omezení mezi pracovníky školy (firmy) – výhradně pro potřebu školy a jejích žáků.

ušetříte sobě i svému dítěti spoustu času a nervů
šetříte svou peněženku, protože tuto látku předávám žákům obvykle během 4 - 5 sezení, za což byste běžně utratili 1600 - 2000 Kč
kromě toho si váš potomek bude mnohem jistější u přijímaček, kde se tyto typy úloh často vyskytují
uspoříte energii strávenou dohledáváním informací a jednotlivých souvislostí, navíc bez komplexních znalostí všech zákonitostí větného rozboru se jen obtížně pohnete z místa
vaše dítě velmi snadno zvládne navazující látku, vedlejší věty, protože ty v podstatě z větné skladby vycházejí (částečně to ukazuji v bonusu č. 2)
e-book navíc vašemu dítěti zůstává navždy, výborně mu poslouží nejen na celém druhém stupni ZŠ, ale i jako příprava k přijímačkám a později na střední škole. Kdykoli si bude potřebovat něco zopakovat, může do něj nahlédnout a látku si znovu připomenout

„Dobrý večer, Lenko.
Koupili jsme pro syna Váš e-book Určujeme větné členy. A musím Vám strašně moc poděkovat. Takhle úžasně vysvětlené a popsané. To je prostě paráda. I když jsem češtinu na škole milovala a měla z ní dobré známky, tak po letech ze školy jsem něco z toho už zapomněla. A tak jsem si početla i já a z paměti vyhrabala ty pracně naučené věci. A musím říct, že Vy jste to vysvětlila úplně jinak a jednodušeji.
Ještě jednou moc děkujeme.“

Michaela P.

Není to žádná věda, stačí jen pochopit princip a pár základních pravidel.

Teď už to záleží jen na vašem uvážení!

Jsem soukromá osoba a objednávám svým dětem pro domácí použití za 225,- Kč. Počet stažení je omezen na 4.

Jsem pedagog a objednávám multilicenci pro použití žáky a zaměstnanci v rámci školy či firmy za 405,- Kč. Stahovat můžete bez omezení.

Je možné, že se ještě zeptáte:

Na internetu najdu skoro všechno, je tam spousta cvičení, v čem je e-book výjimečný?

Některá cvičení a dílčí postupy jsou skutečně na internetu, ale jejich vyhledání a uvedení do provozuschopného stavu vám zabere spoustu času. Tato cvičení pak většinou postrádají onen ucelený systém s vysvětlením, co spolu navzájem souvisí a PROČ, a tyto informace bez letité pedagogické praxe a znalosti souvislostí dáte dohromady jen velmi obtížně. Když už jsme u toho, jak moc si ceníte vlastního času? Vážně je vaší oblíbenou kratochvílí dohledávání školní látky na internetu? E-book je uceleným návodem vycházejícím z mých mnohaletých zkušeností s výukou, ty jsou však nepřenosné, nedají se nahradit několika kliknutími na klávesnici. Ve cvičeních na internetu pak bývají často chyby a nepřesnosti, které bez patřičných znalostí neodhalíte.

Na ZŠ se navíc větné členy neučí v potřebné návaznosti a tato se ani nezdůrazňuje, přestože je velmi důležitá. To je zásadní problém – proto mají také s větnou skladbou problémy téměř všichni žáci.

Pro jak staré dítě má smysl e-book zakoupit?

S větnými členy se žáci většinou začínají seznamovat v 5. třídě, pokračují v 6. a 7. třídě, kdy na větnou skladbu začíná navazovat učivo o vedlejších větách; větné členy pak budou určitě potřebovat k přijímačkám na střední školu. Učivo obsažené v e-booku tedy využijí na celém 2. stupni ZŠ.

Skoncujte s nervy drásajícím dohledáváním kusých a nic neříkajících informací na internetu!

Odteď už větný rozbor vašemu dítěti nebude nahánět strach a můžete se společně věnovat příjemnějším věcem.

Klikněte na tlačítko Objednat a na následující stránce vyplňte objednávku.

Jsem soukromá osoba a objednávám svým dětem pro domácí použití za 225,- Kč. Počet stažení je omezen na 4.

Jsem pedagog a objednávám multilicenci pro použití žáky a zaměstnanci v rámci školy či firmy za 405,- Kč. Stahovat můžete bez omezení.